USER INTERFACE PATH

UI PATH

Robotik Süreç Otomasyonu

Robotik süreç Otomasyonu, bilgisayar yazılımını veya bir iş sürecini yürütmek için dijital sistemler içinde etkileşime giren, bir insanın eylemlerini taklit etmesini ve entegre etmesini sağlayan teknolojidir. RPA robotları, verileri yakalamak ve insanlar gibi uygulamaları kullanmak için kullanıcı arayüzünü (UI) kullanır. Çok çeşitli tekrarlayan görevleri yerine getirmek için yanıtları yorumlar, tetikler ve diğer sistemlerle iletişim kurarlar. Dosya ve klasörleri taşırlar, verileri kopyalayıp yapıştırırlar, formları doldururlar, belgelerden yapılandırılmış ve / veya yarı yapılandırılmış verileri ayıklarlar, klavye ve mouse kullabilirler. Bir RPA yazılım robotu asla uyumaz, sıfır hata yapar.

Diğer teknolojilerde olduğu gibi entegrasyon ihtiyacı yoktur. İnsanı taklit edebilme kabiliyeti ve platform yetenekleri sayesinde hali hazırdaki uygulamaları kullanabilmekte, süreçleri ve mevzuat adımlarını tıpkı bir insan gibi takip ederek işlem yapabilmektedir. Bu işlemleri oldukça hızlı, hatasız ve 7×24 çalışma esasına dayalı olarak yaptırabilmenize imkan sağlarlar. Robotlar saatler içinde tasarlanabilmekte ve hemen devreye alınabilmektedir.

Süreç otomasyonu robotları, kurum içinde çeşitli yöntemlerle dağıtılabilen bir mimariye sahiptir. Kurumun sahip olduğu kendi sunucuları (on premise) üzerinde ve internete bulutuna çıkmaya ihtiyaç duymadan (offline – intranet) çalışabildiği için güvenli bir mimari sağlamaktadır.

PATH

- Kurumların hali hazırda yürütmekte olduğu iş ve işlemlerin arasında yer alan,

– Değişen talep doğrultusunda dönemsel olarak ve / veya rutin olarak aşırı yoğunluğaneden olan,

– Hizmet sunumunda, insan kaynağı üzerinde dar boğaza neden olabilen,

– Elle (manuel olarak) yapılması gereken birçok işlemi ve iş akışını içeren,

– Farklı uygulamalara, veri kaynaklarına girip-çıkma ihtiyacı olan,

– Bir çok veri okuma-yazma-kontrol-hesaplama ihtiyacı gerektiren,

– Hızlı geri dönüş ve hatasız işlem yapabilme hususlarında olumsuz çıktılara nedenolabilen,

– Çoklu Veri tabanı, veri tablolarının konsolidasyonunda,

süreçleri otomasyona geçirerek robotlar tarafından hatasız yapılabilmesini sağlamak bu teknolojinin en temel kullanım alanlarını özetlemektedir.

Bize Yazın

Kuralkan Dünyasını Keşfetmek için

bizimle iletişime geçin