Microsoft Azure Çözüm ve Hizmetlerimiz

Microsoft Azure Çözüm ve Hizmetlerimiz​

Datacenter Migration

Azure dışında barınan tüm kaynaklarınızı, doğru ölçeklendirme yaparak ve kesinti yaşamadan Azure’a taşıyoruz. Taşıma öncesi; Azure Migrate servisinden faydalanarak, TCO hesaplamalarını sizinle paylaşıyoruz. Donanım yatırım maliyeti mi yoksa kiralama modeli mi siz karar veriyorsunuz.

Backup / Disaster Recovery

Planlı ya da plansız sistem kesintileri sırasında bile işletmenizin iş yapmaya devam etmesine yardımcı olun. Azure Site Recovery, dağıtım kolaylığı, maliyet etkinliği ve güvenilirlik sunar. Beklenmedik kesintiler sırasında uygulamalarınızın çalışmaya devam etmesine yardımcı olmak için Site Recovery aracılığıyla çoğaltma, yük devretme ve kurtarma işlemlerini devreye alın.

Data & Storage Migration

Tüm iş uygulamalarınızı çalıştırmak için, bir dizi yüksek düzeyde, ölçeklenebilir, güvenli,yüksek performanslı ve uygun maliyetli altyapı sağlayan bulut depolamayı edinin. Arşiv datalarınızı ucuz maliyetle Azure Storage servisinde tutabilir ya da performans ve sürekli erişim gerektiren şirket için File Server’ınızı hybrid olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca bunun tamamını Azure’da tutmak için Azure Files hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Azure Eğitim

Azure üzerinde uzmanlaşmak istiyorsanız, Azure eğitimlerimizden faydalanarak Microsoft sertifikaları alabilir ve Microsoft Certificated Trainer olabilirsiniz.

Azure Management Configuration

Azure Managed Services

Yönetilen uygulamalar, çözümlerinizi kullanan tüketicilerin önündeki engelleri azaltır. Çözümünüzü kullanmak için bulut altyapısında uzmanlığa ihtiyaçları yoktur. Tüketicilerin kritik kaynaklara sınırlı erişimi vardır ve bunları yönetirken hata yapma konusunda endişelenmelerine gerek yoktur.

Application Migration

Azure üzerinde yer alan ve PAAS servislerinden olan App Service, AKS ve Azure Container Instance kullanarak uygulamalarınızı servis olarak çalıştırıp, işletim sistemi kaynaklı oluşabilecek kesintilerin önüne geçin. Hazır servisler olması sebebi ile siz konfigürasyon ile uğraşmadan uygulamanızın tutarlılığına odaklanabilirsiniz.

Azure Kubernetes Services Kurulum

Tam olarak yönetilen bir Kubernetes hizmetiyle, kapsayıcılı uygulamaları daha kolay dağıtın ve yönetin. Azure Kubernetes Service (AKS), sunucusuz Kubernetes, tümleşik bir sürekli tümleştirme, sürekli teslim (CI/CD) deneyimi, kurumsal düzeyde güvenlik ve yönetişim sunar. Uygulamaları güvenle oluşturmak, teslim etmek, ölçeklendirmek için geliştirme ve operasyon ekiplerinizi tek bir platformda birleştirin.

Azure Security Center

Azure Security Center kullanarak, Azure Agent üzerinden panele yansıyan önerileri ve kaynaklarınızın regülasyonlar karşısında ne kadar hazır olduğunu sadece tek ekrandan kontrol edin ve yönetin. Kaynaklarınıza yapılabilecek olan ataklardan anında haberdar olun. Üstelik bu servisten faydalanmak için kaynaklarınızın Azure üzerinde barınmasına gerek yok. Herhangi bir yerde barınan kaynaklar, Azure Security Center’a kolaylıkla adapte olabilir.

Azure Sentinel

Microsoft Azure Sentinel, ölçeklenebilir, bulutta yerel güvenlik bilgileri, olay yönetimi (SIEM) ve güvenlik düzenlemesi, otomatik yanıt (SOAR) çözümüdür. Azure Sentinel, uyarı algılama, tehdit görünürlüğü, proaktif avcılık ve tehdit yanıtı için tek bir çözüm sağlayarak, kuruluş genelinde akıllı güvenlik analitiği ve tehdit zekası sunar.

Cost Management

Cost Management kullanarak, Azure üzerindeki iş yüklerinin aydan aya tükettiği kredileri görebilir, Resource group yada kaynak bazlı filtrelemeler ile kolay bir şekilde raporlar çıkarabilirsiniz. Faturalarınızın sizi şaşırtmasını istemiyorsanız Budget ekleyerek, olası fazla tüketimlerden anında haberdar olarak hızlı aksiyon alabilirsiniz.

Right Sizing

Azure Migrate servisi ile buluta çıkaracağınız iş yüklerinizin, uzun dönem assesment’ini yaparak, Azure’da daha doğru ve tüketim açısından daha uygun fiyatlı sunucuları konumlandırıyoruz. Eğer kaynaklarınız Azure üzerindeyse, Azure Advisor ile bu kaynakların kullanımı analiz edilerek doğru maliyete doğru ölçeklendirilmesi amaçlanmaktadır. Kullandığınız servisler sizin için sorunsuz çalışıyorsa ve ekstra bir yükseltmeye ihtiyaç duymuyorsa, bu servisleri sizin için rezerve edebiliriz. Rezervasyon sonrası aynı kaynak için ödeyeceğiniz miktarı %67’ye varan avantajlı fiyatlar ile kesintisiz bir şekilde kullanmaya devam edersiniz.

Azure RBAC

Azure rol tabanlı erişim denetimi (Azure RBAC), Azure kaynaklarının ayrıntılı erişim yönetimini sağlayan bir sistemdir. Azure RBAC kullanarak, ekibinizdeki görevleri ayırabilir ve kullanıcılara yalnızca işlerini gerçekleştirmeleri için ihtiyaç duydukları miktarda erişim verebilirsiniz.

Azure Virtual Desktop

Azure Virtual Desktop, Windows işletim sistemlerini sanallaştırmak, sanallaştırılmış masaüstleri ve bulutta uygulamalar sağlamak için kullanılan Microsoft Azure tabanlı bir sistemdir. Bireysel kullanıcılardan ziyade kurumsal müşterilere yöneliktir. Microsoft Remote Desktop Services (RDS) lisansı barındıran Office 365 paketleri ile çok uygun fiyatlara kullanılabilmektedir. Ayrıca Azure üzerindeki çok çeşitli olan sanal makine havuzundan ihtiyacınız olan sanal makine ölçeğini seçerek, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Azure WAF

Azure Application Gateway üzerindeki Azure Web Application Firewall (WAF), web uygulamalarınızın yaygın açıklardan ve güvenlik açıklarından merkezi olarak korunmasını sağlar.

Mevcut ihtiyaçlarınız ve yakın dönem planlarınız doğrultusundaki Microsoft Azure tespit etmek, bu ihtiyaçlar doğrultusunda da en uygun lisansları ve lisanslama modellerini sizlere sunmak için;

Bizimle İletişime Geçin

Siz, sadece işinize odaklanın, ihtiyaçlarınıza ve planlarınıza en uygun lisanslamayı ve teknolojiyi biz size getirelim ve sizin adınıza biz yapalım.

Bize Yazın

Kuralkan Dünyasını Keşfetmek için

bizimle iletişime geçin