Microsoft Lisanslama Çözümleri ve Hizmetleri

MICROSOFT ÜRÜN VE HİZMETLERİ

Microsoft Lisanslama Hizmetleri

Kuralkan Bilişim, 2005 yılından bu yana verdiği lisanslama hizmetleri ile yüzlerce Microsoft Kurumsal Lisans Anlaşması yapmaktadır.

Verilen Microsoft Lisanslama Hizmetleri’nde, müşterilerimizin mevcut ihtiyaçlarının yanında, önümüzdeki dönem planları doğrultusunda oluşabilecek olası ihtiyaçları da göz önünde bulundurulur.

Lisanslama hizmetlerindeki temel yaklaşımımız, müşterilerimizin mevcut ve yakın dönem ihtiyaçları doğrultusunda alternatif konfigürasyonlar üretmek, bunların içinden de en uygun konfigürasyonu, en optimal maliyetle müşterilerimize sunmaktır.

Microsoft’un bütün lisanslama modellerinde lisans satışı yetkisine sahip olan Kuralkan Bilişim, sahip olduğu toplu lisans uzmanlıkları ile müşterilerin yazılım lisansı almak ve yönetmek gibi ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Genel Lisanslama Modelleri

Open Lisanslama

  • OV – Open Value (Open Lisanslama)

Beş veya daha fazla masaüstü bilgisayara sahip, küçük ve orta ölçekli bir kuruluşunuz varsa ve lisans yönetimini basitleştirmek, yazılım maliyetlerini yönetmek ve yatırımınız üzerinde daha iyi kontrol sahibi olmak istiyorsanız, Open Value önerilen programdır. Ayrıca, eğitim, dağıtım planlaması, yazılım yükseltmeleri ve ürün desteği gibi önemli avantajlara erişim sağlayan yazılım güvencesini de içerir ve tüm kuruluşunuzun üretkenliğini artırmanıza yardımcı olur. Open Value, ticari, eğitim, devlet ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından kullanılabilir.

  • OVS – Open Value Subscription (Open Lisanslama Üyeliği)

Open Value Aboneliği, masaüstü bilgisayar sayısının düştüğü yıllarda toplam lisans maliyetlerini düşürme esnekliği ile Open program seçeneklerinin en düşük ön maliyetlerini sağlar. Bu seçenek, kuruluşunuza yazılımı yalnızca Microsoft ile yapılan anlaşmanın süresi boyunca kuruluşunuz genelinde çalıştırma hakkı verir. Ayrıca, bir Open Value Abonelik Sözleşmesi’ne tek platform seçeneği ekleme olanağına da sahipsiniz. Open Value Aboneliği, ticari, devlet, Open Value Sözleşmesi aracılığıyla ve Eğitim Çözümleri için Open Value Aboneliği aracılığıyla eğitim kuruluşları için kullanılabilir.

Kurumsal Anlaşmalar

  • EA – Enterprise Agreement (Kurumsal Sözleşme)
  • EAS – Enterprise Agreement Subscription (Kurumsal Sözleşme Üyeliği)
  • SCE – Server & Cloud Enrollment (Sunucu ve Bulut Anlaşması)
Microsoft Kurumsal Anlaşma, tek bir anlaşma kapsamında bulut hizmetleri ve yazılım lisansları satın alma esnekliği sağlayan, yönetilebilir bir toplu lisans programı isteyen, 500 veya daha fazla kullanıcıya veya cihaza sahip kuruluşlara en iyi değeri sunar. Sunucu ve bulut teknolojilerini desteklemek için tasarlanmış en iyi fiyatlandırma, indirimler ve ek avantajlardan yararlanılır. Bulut ve şirket içi yazılımın en son sürümlerine erişerek hızla değişen teknolojik ortama yanıt verilir. Kuruluş çapında tek bir sözleşmeyle lisans yönetimi kolaylaştırılır.

CSP – Cloud Solution Provider (Bulut Çözümü Sağlayıcısı)

Daha düşük müşteri maliyetleri ve hızlandırılmış müşteri başarısı sağlayan bir lisanslama modelidir. 

Müşteriler arasında çözümün daha hızlı anlaşılmasını ve benimsenmesini sağlar. 

Müşterilere şirket içi dağıtım, daha fazla esneklik ve buluta daha basit bir geçiş için yazılım lisansları sunar.

MPSA – Microsoft Products & Services Agreement (Microsoft Ürün ve Hizmet Sözleşmesi)

250 veya daha fazla kullanıcıya/cihaza sahip ticari, devlet kurumları ve akademik kuruluşlar için bir işlem lisanslama sözleşmesidir. MPSA, Microsoft şirket içi yazılımlarını, bulut hizmetlerini veya her ikisini de gerektiği şekilde lisanslamak isteyen kuruluşlar için en iyi sonucu verir ve süresi dolmayan tek bir sözleşme kapsamında kuruluş çapında taahhüt gerektirmez. Yazılım Güvencesi isteğe bağlıdır.

MICROSOFT ÜRÜN VE HİZMETLERİ

Dijital Güvenlik Hizmetleri

Cihaz Güvenliği

Değişen cihaz modelleri ile birlikte her yerden anlık olarak erişilen şirket verileri için güvenliğinizi cihazlardan başlayarak sağlayın. Şüpheli etkinlikleri izleyen ve anında müdahale etmenizi kolaylaştıran teknolojiler ile üçüncü kişilerin verilerinize erişmesini kısıtlayın. Windows 10 ile birlikte kullanabileceğiniz Windows Defender ATP ile güvenlik ihlallerini kontrol altına alın. Microsoft Intune ile de cihazlarınızı şirket ağına kaydederek, güncel güvenlik güncelleştirmelerini almasını sağlayın.

Kimlik Güvenliği

-Posta kutularınızı yeni ve gelişmiş saldırılara karşı gerçek zamanlı olarak koruyabilirsiniz. Güvenli olmayan eklere karşı koruma sağlayarak ve korumayı kötü amaçlı bağlantıları da içerecek şekilde genişletip, Exchange Online Protection’ın güvenlik özelliklerini tamamlayarak ve daha iyi bir zero day koruması sağlayın. Pasif savunmadan aktif savunma ve hücuma geçerek tüm bağlı sistemlerinizi koruyun.

e-Posta Güvenliği

-Kurumsal uygulamaların şirketler içerisindeki gelişimiyle birlikte kullanıcılarınız için tek bir kimlik belirleyin. Kimliğin güvenliğini; güvenli çoklu oturum açma, çok faktörlü kimlik doğrulama, risk tabanlı koşullu erişim ve şüpheli davranışları analiz ederek sağlayın.

Veri Güvenliği

-Bilginin kurumsal ağlar dışında birçok cihazlar üzerinden tüketildiği dönemde verinin kaynağından itibaren koruma altına alınmasını sağlayın. Bu yeni dönemde de verinin kimler ile paylaşılması gerektiğini siz belirleyin, veriye; kim tarafından, ne zaman ve nereden erişim sağladığını siz yönetin.

Dijital Güvenlik hizmetleri ile ilgili daha fazla bilgi için sentimsecurity.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

MICROSOFT ÜRÜN VE HİZMETLERİ

Bulut Çözümleri

Azure

Microsoft Azure, Microsoft’un bulut platformudur, İşletmeniz için güvenilir ve esnek bir çözüm sunarak pek çok alanda işletmenizin profesyonel uygun maliyetli çözümüdür. Azure ile işletmenizin yüksek güvenlik ve süreklilik gerektiren değerli bilgilerinizi sürekli ve kesintisiz paylaşmanızın yanı sıra uygulamalarınızıda ulaşabilir kılmanın en etkin yoludur, orta ve büyük işletmelerin bulut çözümleri için hemen bizi arayın.

AZURE

Office365

Office 365, Microsoft tarafından sağlanan bir bulut platformu hizmetidir. E-postalarınıza, takviminize, dokümanlarınıza istediğiniz yerden erişip online olarak düzenlemenize, çalışmanıza imkan sağlamaktadır. Firmamız, Microsoft iş ortağı olarak Office 365 ürünleri konusunda destek ve projelendirme çözümleri sağlamaktadır. Office 365 Microsoft’un en son teknolojilerinden olan, çok avantajlı bir bulut sistem çözümüdür. İşletmeniz için bu platforma geçişiniz konusunda en uygun çözümleri birlikte gerçekleştirebiliriz.

Mevcut ihtiyaçlarınız ve yakın dönem planlarınız doğrultusundaki Microsoft lisans ihtiyaçlarınızı tespit etmek, bu ihtiyaçlar doğrultusunda da en uygun lisansları ve lisanslama modellerini sizlere sunmak için;

Bizimle İletişime Geçin

Siz, sadece işinize odaklanın, ihtiyaçlarınıza ve planlarınıza en uygun lisanslamayı ve teknolojiyi biz size getirelim ve sizin adınıza biz yapalım.

Bize Yazın

Kuralkan Dünyasını Keşfetmek için

bizimle iletişime geçin