Hakkımızda

Biz Kimiz?

Kuruluşumuz 1950 yılına kadar uzanır.​

1950’de Van’da otomotiv yedek parça satıcısı olarak otomotiv sanayiine adımını atan Kuralkan, yıllar içerisinde yaptığı ek yatırımları, aldığı distribütörlükleri, yeni sektörlere yönelimi ile kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda en çok tercih edilen markalar arasında yerini almıştır.

Kuralkan Bilişim Otomotiv San. ve Dış Tic. A.Ş. bir şirketler kuruluşudur. Grubumuzda Motosiklet Sektörünün yanı sıra Bilgisayar, Otomotiv, İnşaat sanayinde yatırım ve iştirakler de bulunmakta olup her zaman ekonomimize ciddi istihdam ve katma değer sağlamaktadır

Bilişim ve Otomotiv (Motosiklet) sektörünün öncü kuruluşlarından birisidir. 

KURALKAN HOLDİNG

MARKALARIMIZ

Bilişim Sektörü

Bilişim sektöründe çeyrek asrı aşkın bir süredir Sentim markası ile hizmet veren firmamız, sahip olduğu engin tecrübesi, istikrarlı yapısı ve sürdürülebilir başarıları ile günümüz Türkiye’sinin “Bilişim Gücü” haline gelmiştir.

Attığı teknolojik adımlarla 1992 yılında Sentim Bilişim olarak adını da duyurmuş ve Türkiye’deki monitörlerin %40’ını tedarik etmiştir.

29 Mart 2017 tarihinde unvan değişikliğine giden Sentim, ‘Kuralkan Bilişim Otomotiv San. ve Dış Tic. A.Ş.’ olarak daha da güçlenen yapısı ile gelecekte de Türkiye’nin Bilişim Gücü olmayı hedeflemektedir.

Son on yılı Microsoft işi de dâhil olmak üzere, 1992 yılından itibaren Bilişim sektöründe hizmet veren Sentim, Microsoft’un Gold Certified Partner’ı olarak Türkiye’deki Kurumsal anlaşma yapabilen birkaç LSP iş ortaklarından biridir.

Microsoft işinde, son beş yılda ciro bazında her yılki büyüme oranları ile yedi kat büyüme başarısı göstermiş ve iki yüzün üzerinde kurumsal anlaşma sayısına ulaşmıştır. Göstermiş olduğu bu istikrarlı büyüme ve sürdürülebilir başarı ile yakaladığı ciro ve kurumsal anlaşma sayısı açısından da Microsoft’un en büyük ve en önemli iş ortaklarından birisidir.

2016 yılı sonlarına doğru Apple ile de sistem entegratörü olarak iş ortağı olan Kuralkan Bilişim, cihaz/aksesuar temini ve verdiği hizmetler ile Apple işinde de öncü bir kuruluş olmayı ve özellikle “mobil iş sürekliliği” için sunduğu Apple hizmet modeliyle de kurumunuzun bir IT iş ortağı olmayı hedeflemektedir.

Sentim Bilişim, 2016 yılı verilerine göre Türkiye’nin kendi sektöründe en değerli firmalar sıralamasında sistem entegratörü olarak 3. sırada ve Fortune 500 şirketleri arasında da bir önceki yıla göre 64 sıra birden yükselerek 357 nci sırada yer almıştır.

2018 yılına gelindiğinde Sentim ‘’İLK 500 BİLİŞİM ŞİRKETİ’’ verilerine göre “Sistem Entegratörü İşletim Sistemi” ve “Eğitim” kategorileri birincisi olmuştur.

Sentim Bilişim, Microsoft’un Gold Certified Partner’ı olarak Türkiye’deki Kurumsal anlaşma yapabilen en önemli LSP iş ortaklarından biridir. 2005 yılında başladığı Microsoft işinde, özellikle son beş yılda göstermiş olduğu büyüme oranları ile yedi kat büyüme başarısı göstermiş ve 200’ün üzerinde kurumsal anlaşma sayısına ulaşmıştır. Göstermiş olduğu bu istikrarlı büyüme ve sürdürülebilir başarı ile yakaladığı ciro ve kurumsal anlaşma sayısı açısından da Microsoft’un en büyük ve en önemli iş ortağıdır.

MICROSOFT ÜRÜN VE HİZMETLERİ

• Lisanslama Hizmetleri
• Danışmanlık Hizmetleri
• Dijital Güvenlik Hizmetleri
• Bulut Çözümleri

Başta Microsoft olmak üzere, Apple’ın da kurumsal tarafta iş ortağı olan Kuralkan Bilişim, diğer önemli firmalarla da (Hitachi, Dell, Huawei, Veeam, Wmware, Lexmark, HP ve Samsung) stratejik iş ortaklığı içerisindedir.

Motosiklet Sektörü

Grubumuzun Otomotiv sanayinde motosiklet sektörüne ilk adımını 1987 yılında MZ Motosikletlerin Türkiye Distribütörlüğe ile atmıştır.

1989 yılında Demirperde ülkelerinde yaşanan gelişmeler ve Batı Almanya ile Doğu Almanya’nın birleşmesi ile beraber MZ fabrikasını Doğu Almanya’dan satın alarak fabrikayı bir sene içinde çok ilginç ve büyük bir başarı hikayesi ile Türkiye’ye taşınıştır.

Sektörde gösterilen başarının ardından, 1994 yılında İstanbul Dudullu’daki fabrikasında % 100 yerli MZ motosiklet üretimine başlayan Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. o yıldan bu yana Kanuni markasıyla ürettiği motosikletleri hem yurt içi hem yurt dışı pazara sunmaktadır.

Başarı grafiğini 2000’li yıllarda da taşıyan Kuralkan A.Ş. faaliyetini 2006 yılında hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yakınındaki Tuzla-Tepeören mahallesinde Kanuni Motosiklet Üssünde sürdürmektedir.

Kanuni Motosiklet Üssü 60.000 m2 lik kapalı alanıyla yakın coğrafyanın en büyük motosiklet üretim tesislerinden biri konumundadır. Motosiklet üretimindeki en yeni teknolojileri ve yenilikleri bünyesinde barındırmak üzere tasarlanan fabrika içerisinde; eğitim pisti, sürüş test alanı, depolama, montaj ve çok kapsamlı bir kalite kontrol ünitesi bulunmaktadır

Kanuni Motosiklet Üssü günlük 1000 motosiklet üretim kapasitesine sahiptir.

Yerli üretimin yanı sıra uluslararası ortaklıklar ve stratejik iş birliği projeleriyle de motosiklet sektöründeki gücünü ve etkinliğini pekiştiren Kuralkan A.Ş. 2013 yılından itibaren Dünyanın 3’üncü büyük motosiklet firması Hindistanlı Bajaj Auto ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. SPORT segmentinde büyük bir başarı yakalanmış, binlerce motorsever yüksek teknoloji ürünlü motorlara uygun fiyatlarla kavuşmuşlardır. Halen SPORT segmentinde Bajaj Türkiye’nin en başarılı markalarından birisidir.

2018 yılında da elektrikli motosiklet sektöründe öncü olan ve beş kıtada satışa sunulan SUPER SOCO markası ile distribütörlük anlaşması imzalanmış olup halen yüksek teknoloji elektrikli motosikletler Avrupa’nın birçok ülkesi ile beraber aynı anda Türkiye’de satışa sunulmaktadır.

Ayrıca 2019 yılında Kuralkan sektörde bir ilke imza atarak ekuralkan.com platformunu kurmuş, böylece gerek son tüketiciye gerekse iş ortaklarına bu platform üzerinden satışa sunduğu tüm ürünleri Türkiye’nin her tarafına kolaylıkla ulaştırabilme imkanını sağlamıştır.

Halen Tuzla-Tepeören’deki tesislerinde faaliyetlerine devam eden grubumuz 1987 yılından bugüne Türkiye’de yüz binleri aşan kullanıcı adedi, 130 bayisi ve 200’ü aşkın yetkili servisiyle ülkenin en büyük pazarlama ve hizmet organizasyonlarından birine sahip olan grubumuz ülkemizde Motosiklet Sektörünün doğmasında ve motosiklet kültürünün oluşmasında öncülük etmiş kuruluşlardan biri olmuştur.

Bize Yazın

Kuralkan Dünyasını Keşfetmek için

bizimle iletişime geçin