Hakkımızda

Biz Kimiz?

Kuruluşumuz 1950 yılına kadar uzanır.​

1950’de Van’da otomotiv yedek parça satıcısı olarak otomotiv sanayiine adımını atan Kuralkan, yıllar içerisinde yaptığı ek yatırımları, aldığı distribütörlükleri, yeni sektörlere yönelimi ile kalite odaklı üretimi sayesinde ulusal ve uluslararası pazarda en çok tercih edilen markalar arasında yerini almıştır.

Kuralkan Bilişim Otomotiv San. ve Dış Tic. A.Ş. bir şirketler kuruluşudur. Grubumuzda Motosiklet Sektörünün yanı sıra Bilgisayar, Otomotiv, İnşaat sanayinde yatırım ve iştirakler de bulunmakta olup her zaman ekonomimize ciddi istihdam ve katma değer sağlamaktadır

Bilişim ve Otomotiv (Motosiklet) sektörünün öncü kuruluşlarından birisidir. 

KURALKAN HOLDİNG

MARKALARIMIZ

Bilişim Sektörü

70 yılı aşkın bir süredir üretim yapan ve ticaret alanında faaliyet gösteren, sektörde ilklere imzasını atan Kuralkan Grubu, 90’lı yılların başında Türkiye’yi bilgisayar ile tanıştırarak, ülkemizin ilk bilgisayar markalarından birinin doğuşuna vesile olmuştur. Bunun yanı sıra ünlü bilgisayar firmaları ile iş birliği de yaparak bu alanda büyük bir Pazar başarısı yakalamıştır.

2005 yılında Microsoft ile iş birliği yapan Kuralkan Bilişim, 15 yılı aşkın bir süredir Microsoft’un Gold Certified Partner’i olarak Türkiye’deki kurumsal anlaşma yapan en önemli LSP iş ortaklarından biridir.

Microsoft ile yürüttüğü çalışmalarında göstermiş olduğu istikrarlı büyüme oranları ve sürdürülebilir başarıları ile yüzlerce anlaşmaya imzasını atmıştır. Elde ettiği ciro ve kurumsal anlaşma sayısı ile de Microsoft’un en büyük ve en önemli iş ortağı olmuştur.

Başta finans, inşaat, enerji, tekstil, eğitim, ticaret, turizm, ulaştırma ve haberleşme olmak üzere, diğer tüm sektörlerdeki firmalara Microsoft ürün ve hizmetleri için sunduğu lisanslama, satış öncesi ve sonrası danışmanlık ve destek hizmetleri ile (bu kurumların IT iş ortağı sorumluluğu birlikteliğinde) çalışmaktadır.

Son 15 yılını Microsoft odaklı çalışmaları ile 30 yılı aşkın bir süredir bilişim sektöründe hizmet veren Kuralkan Bilişim, sahip olduğu sektörel deneyimi, engin tecrübesi, istikrarlı yapısı ve sürdürülebilir başarıları ile günümüz Türkiye’sinin ‘’bilişim gücü’’ haline gelmiştir.

Sağlam, dinamik ve her geçen gün daha da güçlenen yapısı, müşterileri ile kurduğu güvene dayalı uzun vadeli iş birlikleri ile IT danışmanlık ve hizmet konusunda gelecekte de Türkiye’nin bilişim gücü ve lider kuruluşlarından biri olmayı hedeflemektedir.

Motosiklet Sektörü

Grubumuzun Otomotiv sanayinde motosiklet sektörüne ilk adımını 1987 yılında MZ Motosikletlerin Türkiye Distribütörlüğe ile atmıştır.

1989 yılında Demirperde ülkelerinde yaşanan gelişmeler ve Batı Almanya ile Doğu Almanya’nın birleşmesi ile beraber MZ fabrikasını Doğu Almanya’dan satın alarak fabrikayı bir sene içinde çok ilginç ve büyük bir başarı hikayesi ile Türkiye’ye taşınıştır.

Sektörde gösterilen başarının ardından, 1994 yılında İstanbul Dudullu’daki fabrikasında % 100 yerli MZ motosiklet üretimine başlayan Kuralkan Motorlu Araçlar A.Ş. o yıldan bu yana Kanuni markasıyla ürettiği motosikletleri hem yurt içi hem yurt dışı pazara sunmaktadır.

Başarı grafiğini 2000’li yıllarda da taşıyan Kuralkan A.Ş. faaliyetini 2006 yılında hizmete açılan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yakınındaki Tuzla-Tepeören mahallesinde Kanuni Motosiklet Üssünde sürdürmektedir.

Kanuni Motosiklet Üssü 60.000 m2 lik kapalı alanıyla yakın coğrafyanın en büyük motosiklet üretim tesislerinden biri konumundadır. Motosiklet üretimindeki en yeni teknolojileri ve yenilikleri bünyesinde barındırmak üzere tasarlanan fabrika içerisinde; eğitim pisti, sürüş test alanı, depolama, montaj ve çok kapsamlı bir kalite kontrol ünitesi bulunmaktadır

Kanuni Motosiklet Üssü günlük 1000 motosiklet üretim kapasitesine sahiptir.

Yerli üretimin yanı sıra uluslararası ortaklıklar ve stratejik iş birliği projeleriyle de motosiklet sektöründeki gücünü ve etkinliğini pekiştiren Kuralkan A.Ş. 2013 yılından itibaren Dünyanın 3’üncü büyük motosiklet firması Hindistanlı Bajaj Auto ile ortaklık anlaşması imzalamıştır. SPORT segmentinde büyük bir başarı yakalanmış, binlerce motorsever yüksek teknoloji ürünlü motorlara uygun fiyatlarla kavuşmuşlardır. Halen SPORT segmentinde Bajaj Türkiye’nin en başarılı markalarından birisidir.

2018 yılında da elektrikli motosiklet sektöründe öncü olan ve beş kıtada satışa sunulan SUPER SOCO markası ile distribütörlük anlaşması imzalanmış olup halen yüksek teknoloji elektrikli motosikletler Avrupa’nın birçok ülkesi ile beraber aynı anda Türkiye’de satışa sunulmaktadır.

Ayrıca 2019 yılında Kuralkan sektörde bir ilke imza atarak ekuralkan.com platformunu kurmuş, böylece gerek son tüketiciye gerekse iş ortaklarına bu platform üzerinden satışa sunduğu tüm ürünleri Türkiye’nin her tarafına kolaylıkla ulaştırabilme imkanını sağlamıştır.

Halen Tuzla-Tepeören’deki tesislerinde faaliyetlerine devam eden grubumuz 1987 yılından bugüne Türkiye’de yüz binleri aşan kullanıcı adedi, 130 bayisi ve 200’ü aşkın yetkili servisiyle ülkenin en büyük pazarlama ve hizmet organizasyonlarından birine sahip olan grubumuz ülkemizde Motosiklet Sektörünün doğmasında ve motosiklet kültürünün oluşmasında öncülük etmiş kuruluşlardan biri olmuştur.

Bize Yazın

Kuralkan Dünyasını Keşfetmek için

bizimle iletişime geçin